NEVIDNI SVETOVI – tekmovanje iz slovenščine

Vsako leto se učenci udeležujejo tekmovanja iz slovenščine za Cankarjevo priznanje. Naslov letošnjega tekmovanja je bil Nevidni svetovi.

Učenci so brali naslednje knjige:

– Ela Peroci: Muca Copatarica (1. razred),

– Tone Pavček: Juri Muri po Sloveniji (2. in 3. razred),

– Nataša Konc Lorenzutti: Kakšno drevo zraste iz mačka (4. in 5. razred),

– Maša Ogrizek: Lisičja luna (6. in 7. razred),

– Irena Androjna: Modri otok (8. in 9. razred).

V začetku aprila je potekalo interesno šolsko tekmovanje za učence od 1. do 7. razreda. Tekmovanja se je udeležilo 31 učencev. Cankarjevo priznanje so prejeli naslednji učenci: Veronika Cigan (1. razred); Emma Ratiznojnik Mate, Tia Gjergjek, Maximilian Grof, Miha Laci, Aurora Sabo (2. razred); Klara Gjerkeš, Klarisa Komoroci (3. razred); Bella Bognar, Sofija Sabo (4. razred); Emilia Car, Hana Küplen, Julija Kovač (5. razred) in Paula Kovač (7. razred).

Devet osmošolcev in devetošolcev pa se je že meseca novembra udeležilo selekcijskega šolskega tekmovanja. Cankarjevo priznanje so prejele naslednje učenke: Taya Vöröš in Alisa Torma iz 8. razreda ter Ana Kovač iz 9. razreda.

Na regijsko tekmovanje, ki je bilo 16. 1. 2024, v Gimnaziji Murska Sobota, sta se uvrstili Taya Vöröš in Ana Kovač. Obe učenki sta osvojili bronasto priznanje.

Vsem dobitnikom priznanj iskreno čestitamo!