Subvencionirana prehrana-Az iskolai étkeztetés szubvencionálása

Upravičenci do subvencije za malico ali kosilo so tisti učenci, ki se redno izobražujejo, so prijavljeni na malico ali kosilo in po zakonu, ki ureja uveljavljanje pravic iz javnih sredstev, izpolnjujejo naslednje kriterije:

• do polne subvencije za malico oziroma do brezplačne malice so upravičeni učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, ne presega 545,98 €.
  • do polne subvencije za kosilo oziroma do brezplačnega kosila so upravičeni učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, ne presega 370,86 €.

Subvencijo za malico lahko ne glede na zgoraj navedene pogoje dobijo tudi učenci, ki so nameščeni v rejniško družino in učenci, prosilci za azil. Učencem, ki so nameščeni v rejniško družino pripada tudi subvencija za kosilo.

Vloge za uveljavljanje subvencije malice in kosila na centru za socialno delo ni več treba oddajati, razen v primeru, če družina učenca ne razpolaga z veljavno odločbo o otroškem dodatku

Več informacij v zvezi z uveljavljanjem pravice do subvencionirane šolske prehrane lahko najdete na spletnih straneh Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti: http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/starsevsko_varstvo_in_druzinski_prejemki/druzinski_prejemki/otroski_dodatek/

Az iskolai étkeztetés szubvencionálására az a tanuló jogosult, aki rendszeresen jelen van az oktatásban, jelentkezik az iskolai étkeztetésre és teljesíti a következő feltételeket a közpénzekből járó jogokról szóló törvény alapján:

• a tízórai teljes mértékű szubvencionálásához, vagyis az ingyenes tízóraira azon családok gyermekei jogosultak, amelyek családtagra vetített átlagos havi jövedelme a gyermekpótlékról szóló határozat szerint nem lépi át az 545,98 € összeget.
  • az ebéd teljes mértékű szubvencionálásához, vagyis az ingyenes ebéd azon családok gyermekei jogosultak, amelyek családtagra vetített átlagos havi jövedelme a gyermekpótlékról szóló határozat szerint nem lépi át a 370,86 € összeget.

Tekintet nélkül a fent említett feltételekre, a szubvencionált tízóraira azok a tanulók jogosultak, akiket nevelőszülőknél helyeztek el, valamint a menedékstátust igénylő tanulók. A nevelőszülőknél elhelyezett tanulók jogosultak az ebéd szubvencionálására is.

A tízórai és az ebéd szubvencionálását már nem szükséges a Szociálisügyi Központnál igényelni, csak abban az esetben, amennyiben a tanuló családja nem rendelkezik érvényes gyermekpótlékról szóló határozattal.

Bővebb tájékoztatást az iskolai étkeztetés szubvencionálásának jogosultságáról a Munkaügyi Családi Szociálisügyi és Esélyegyenlőségi Minisztérium honlapján találhatnak: http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/starsevsko_varstvo_in_druzinski_prejemki/druzinski_prejemki/otroski_dodatek/