Varno v šolo (2. r.) – Biztonságosan az iskolába (2. o.)

V drugem razredu smo se pogovarjali o prometu in o varni poti v šolo.  Na to temo smo izvedli tehniški dan. Ponovili in utrdili smo znanja o prometnih sredstvih in o obnašanju na cesti. Spoznali smo nekaj prometnih znakov, nekatere smo tudi izdelali. A második osztályban a forgalomról és a biztonságos közlekedésről beszélgettünk.  Tudjuk, hogy nekünk gyalogosoknak is be kell tartanunk a szabályokat. Ezért az utcán gyakoroltuk a biztonságos járást. Megismertünk néhány közlekedési táblát is.

Drugošolci smo izvedli naravoslovni dan na temo jesen. Menimo, da je jesen zelo lepa, saj se v naravi veliko dogaja. Drevesa se obarvajo, listi odpadajo, sadja in zelenjave je v izobilju. Po končanih nalogah, zapiskih in učenja smo pa pripravili še okusen in zdrav jabolčni mafin. Mmm…. kako je bil okusen! Természetismereti napunk az őszről szólt. Úgy gondoljuk, az ősz nagyon gazdag és szép évszak. A levelek sárgulnak és hullanak.  A tanulás, figyelés és feladatok után egy finom alma mafint sütöttünk. Nagyon izlett!