POROČILO O 9. TEKMOVANJU V DEKLAMIRANJU, 2019

V petek, 7. junija 2019, se je v kulturnem domu v Dobrovniku pomerilo 120 učencev od 1.-5. razreda in 67 učencev od 6.-9. razreda (skupaj 187 učencev) iz 18 šol: DOŠ 1 Lendava, Velika Polana, Črenšovci, Odranci, Turnišče, Fokovci, DOŠ Genterovci,  DOŠ Prosenjakovci, Sladki Vrh, Stročja vas, OŠ 2 Murska Sobota, Tišina, Beltinci, Fram, Bakovci, OŠ Janka Ribiča Cezanjevci, OŠ Ivana Cankarja Ljutomer in DOŠ Dobrovnik. Tekmovanje je potekalo dopoldne ob 9.00 uri in popoldne ob 14.30 uri v kulturnem domu v Dobrovniku.

Mlajše je ocenjevala komisija v sestavi:

1. Dr. Dragica Haramija, redna profesorica za področje mladinske književnosti na Filozofski fakulteti in Pedagoški fakulteti v Mariboru.
  2. Gospa Vesna Radovanovič, višja knjižničarka v Pokrajinski in študijski knjižnici MS, pravljičarka, ki pogosto gostuje na šolah in v vrtcih v Pomurju in uspešna pisateljica za mlade bralce.
  3. Gospa Mira Rebernik Žižek, vodja Območne izpostave Javnega sklada Republike Slovenije in dolgoletna članica Kulturnega društva Ivan Kaučič Ljutomer, je leta 2010 prejela za življenjske dosežke v slovenskem ljubiteljskem gledališču Severjevo nagrado. Gospa Mira se z igro ukvarja že od rane mladosti, aktivno pa sodeluje tudi pri oblikovanju kulturnih programov, promoviranju, ustvarjanju in režiranju ljubiteljske gledališke igre. Je pa tudi dobitnica Miklošičeve nagrade.

Njihova odločitev je bila sledeča:

1. razred:

NEŽA BENCIK  (1. mesto, OŠ 2 MURSKA SOBOTA)

SAMO NOVAK (2. mesto, OŠ ČRENŠOVCI)

NINA HORVAT (3. mesto, OŠ VELIKA POLANA)

2. razred:

Sofija NOVAK  (1. mesto, OŠ TURNIŠČE)

Eva MIKOLIČ  (2. mesto, OŠ TIŠINA)

Katarina KOLMAN (3. mesto, DOŠ GENTEROVCI)

3. razred:

Eva LAPOŠA  (1. mesto, OŠ TURNIŠČE)

Alja GAL  (2. mesto, DOŠ GENTEROVCI)

Erik PAVLIČ   (3. mesto, DOŠ 1 LENDAVA)

4. razred:

Asja LEVAČIČ   (1. mesto, DOŠ 1 LENDAVA)

Larisa LASLO (2. mesto, DOŠ DOBROVNIK)

Iva KUHAR   (3. mesto, DOŠ PROSENJAKOVCI)

5. razred:

Zarja GOMBOC   (1. mesto, OŠ VELIKA POLANA)

Staša PAHOR   (2. mesto, DOŠ 1 LENDAVA)

Lara ŽALIG  (3. mesto, OŠ VELIKA POLANA)

Starejše je ocenjevala komisija v sestavi:

1. Gospa Irena Štuhec, profesorica slovenščine in sociologije, zaposlena na Gimnaziji Frana Miklošiča Ljutomer,  soavtorica slovarja prleške govorice in mentorica mladim deklamatorjem in igralcem pri mnogih odrskih predstavitvah. Večkrat je tudi vodila jezikoslovne tedne na tradicionalnih Miklošičevih dnevih in bila koordinatorica programa pri dr. Šiftarjevi fundaciji.
  2. Gospa Irena Varga, diplomirana gledališka igralka. Že v sezoni 1983/1984 se je zaposlila v Drami SNG Maribor, ki ji je ostala zvesta do danes.  Mladi jo poznate po mladinski gledališki uspešnici Jurka Burka, s katero je gostovala po številnih šolah. Ustvarila je nekaj markantnih vlog v celovečernih in televizijskih filmih, kot gostja pa je nastopila tudi v nanizanki Naša mala klinika. Na domačih odrskih deskah je igrala v približno sedemdesetih uprizoritvah in za svoje delo prejela številne nagrade.
  3. Gospod Benjamin Langner Von Höveling, znan radijski voditelj na Murskem valu. Žuto, žutejše, najžutejše je sobotna večerna kulturno-zabavna oddaja, namenjena govoricam, namigovanjem pa tudi resnicam  izza kulis slavnih in bogatih. Njegove Krpanke, oddaja o kulturi,  pa so ob ponedeljkih. Prepoznaven je po svojem žametnem glasu. Prav tako ga poznamo kot voditelja mnogih javnih prireditev.

Njihova odločitev je bila sledeča:

6.razred:

Lucija ŽURMAN (1. mesto, OŠ SLADKI VRH)

Eva KAVAŠ (2. mesto, OŠ VELIKA POLANA)

Iraja Živa KELENC (3. mesto, DOŠ LENDAVA)

7.razred:

Jana AGG (1. mesto, DOŠ GENTEROVCI)

Tino BRATKOVIČ (1. mesto, OŠ 2 MURSKA SOBOTA)

Miha FRIŠ-CVAJDIK  (2. mesto, OŠ SLADKI VRH)

Nina LACO  (2. mesto, DOŠ PROSENJAKOVCI)

Pia KRALJ (3. mesto, DOŠ DOBROVNIK)

Pia CIGUT (3. mesto, OŠ VELIKA POLANA)

8.razred:

Jan BEZJAK SLAVIC (1. mesto, OŠ BELTINCI)

Eva TIBAUT(2. mesto, OŠ 2 MURSKA SOBOTA)

David BÜRMEN (3. mesto, DOŠ DOBROVNIK)

9.razred:

Fran ŽILAVEC (1. mesto, DOŠ 1 LENDAVA)

Nika VUK (2. mesto, DOŠ DOBROVNIK)

Rebeka TOT (3. mesto, DOŠ DOBROVNIK)

Ema KOCIPER (3. mesto, OŠ ODRANCI)

Vsem tekmovalcem še enkrat iskrene čestitke, njihovim mentorjem pa hvala za vloženi trud.

VIDIMO SE SPET PRIHODNJE LETO

Ana Matjašec in Agata Horvat